АГЕНТ.ua Недвижимость. Новости рынка недвижимости. Каталог-рейтинг сайтовАГЕНТ.ua Недвижимость. Новости рынка недвижимости. Каталог-рейтинг сайтов  
Архив публикаций
←    сентябрь 2018    →
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
Последние новости


Недвижимость. Статьи о рынке недвижимости.

Хто ви, містер Брокеридж? Кредитний консалтинг уже в регіонах

Статус

Кредитний брокеридж вважається чи не найперспективнішим напрямком сучасного консалтингу. Радники з кредитування пропонують обрати оптимальний варіант і супроводжують клієнта до отримання кредиту. Таким чином, він не витрачає дорогоцінний час на зайві телефонні розмови, візити до декількох банків, роботу з калькулятором і тренування «американської» посмішки перед дзеркалом напередодні зустрічі з банківським працівником.

На потребу ринку

Нинішній бізнес — від потужних корпорацій до дрібних підприємців — потребує кредитування. Той, хто запевняє, що здатен розвиватися винятково власними заощадженнями, або не дуже розуміється в бізнесі, або щось приховує. У пошуках додаткових інвестицій підприємці зазвичай звертаються до банків, які, натомість, не шкодують грошей на рекламу своїх кредитних продуктів. Втім, у буклетах і на білбордах найчастіше вказують лише половину правди. Так би мовити, аверс монети. Натомість, реверс майже завжди передбачає додаткові витрати для клієнта.

В Україні сьогодні працюють понад 150 банків. Лише, наприклад, у Вінниці можна нарахувати 80 філій. Майже кожна фінансова установа пропонує декілька програм кредитування, більшість з яких потребують додаткових і, що важливо, відвертих консультацій для клієнта. І хоча рівень обслуговування у вітчизняних банках за останні рік-два дещо покращився, назвати його прийнятним поки що складно.

Те, чого потребує ринок, зазвичай не змушує себе чекати. Отже, кредитний брокеридж — один із найперспективніших напрямків сучасного консалтингу — має допомагати підприємцям орієнтуватись у морі фінансових установ і кредитних продуктів. А кредитними брокерами називають фахівців, які точно знають плюси та мінуси кредитування у різних банках. «Кредитні брокери володіють інформацією про ставки, строки, суми та інші умови кредитних послуг, — розповідає голова вінницької організації «Молодіжна ліга розвитку підприємництва» Геннадій Поліщук. — Вони допомагають не лише вибрати оптимальну кредитну пропозицію, а й правильно оформити всі необхідні документи, щоби зробити легшим отримання позики».

Захмарні обрії

У розвинених країнах за допомогою до кредитних брокерів звертаються вісім із десяти позичальників. Наприклад, у США до 80 % кредитів на житло видаються через іпотечних брокерів. В Англії існує до 5 тисяч різновидів програм кредитування, розібратися в яких без допомоги брокера майже неможливо. Через консультантів отримують позики в сусідній Польщі і далекій Кореї. Фактично сформованим виглядає ринок цих послуг і в Росії. Майже у кожній європейській країні створена потужна система брокериджа. Переважно брокерські компанії працюють у галузі по 18–20 років. Вони цінують власний бренд, намагаються не плямувати репутацію і зацікавлені у наданні якісного сервісу клієнтам.

Стосовно вітчизняної перспективи, то, на думку начальника відділу кредитного андеррайтингу Міжнародного іпотечного банку Наталії Мацієвської, на рівень західних країн галузь вийде за 7–10 років. Стрімкому росту якості надання брокерських послуг мав би сприяти прихід на український ринок іноземних компаній.

Однак, поки що така перспектива виглядає захмарною. «На жаль, українці досі, навіть порадившись із фахівцем, більше довіряють власному досвіду чи думці знайомих, — стверджує консультант із банківського кредитування вінницької філії ЗАТ «СК «Українська страхова група» Олена Рева. — Недовіра до брокерів пов’язана, перш за все, з менталітетом. Втім, я вважаю, що ситуація найближчим часом має змінитися. Можливо, і не через десять років, а значно скоріше».

Стороннім вхід заборонено

У порівнянні зі світовою практикою український ринок кредитного брокериджа робить лише перші кроки. За словами виконавчого директора компанії CreditStar Любові Слободенюк, вітчизняний кредитний консалтинг «народився» у 2006 році. Нині на ринку активно працюють лічені оператори. Більшість спеціалізованих фірм розташовані в Києві. Втім, є зародки і в регіонах.

Наприклад, вінницький кредитний брокеридж формується із кількох організацій та компаній із вузькою спеціалізацією та ріелторських фірм, які паралельно займаються іпотечним консультуванням. І «шаленим попитом» не можуть похвалитися навіть ріелтори. Інші учасники ринку, знову таки, скаржаться на менталітет…

…Деякі з компаній, презентуючи себе як консалтингові, нагадують підпільні швейні майстерні. «Статус» переконався в цьому, намагаючись зв’язатися з однією фірмою, котра, як свідчить напис на дверях, спеціалізується на кредитних послугах. Домовитися про зустріч та інтерв’ю з керівником було неможливо. Він відмовився від спілкування, лише дізнавшись, що розмовляє із журналістом. Безрезультатним виявився і візит до офісу. Навіть подолавши кодовий замок, переконати директора фірми прокоментувати стан ринку чомусь не вдалося.

Нонсенс. Така поведінка керівництва фірми, чия діяльність мала би відчутно потребувати промоції, викликає певні підозри. Олена Рева припускає, що у подібних фірм, м’яко кажучи, «не в порядку документи». За словами ж Геннадія Поліщука, небажання надати коментар скоріше свідчить про недостатню професійність брокера. «Конкуренції у цій сфері сьогодні не існує, принаймні у Вінниці. Хоча потенціал у кредитного брокериджа великий», — каже пан Геннадій. Утім, до потенціалу завжди бажано додавати професіоналізм. А з цим, принаймні, поки що — великі проблеми.

Підводні камені

Національний банк наразі вимагає від комерційних банків ретельнішого підходу до програм довгострокового кредитування. Натомість, конкуренція не заважає банкам обмінюватись інформацією щодо небажаних клієнтів. Отже, коли потрапляєш до «чорного списку», отримати кредит без супроводу майже нереально. У такому разі в ролі парламентаря та гаранта виступає кредитний брокер. Безперечно, це позитив. Однак, значна кількість брокерських фірм, користуючись зв’язками із двома-трьома банками, усім клієнтам радять звертатися за кредитами лише у «партнерські» установи.

«На жаль, таке явище дуже поширене серед ріелторів, які попутно беруть на себе функції брокера. Подібна практика дискредитує кредитне консультування. Лише маючи повну картину кредитних програм усіх банків, можна не ввести в оману клієнта», — говорить Геннадій Поліщук. За його словами, при професійній роботі брокера позичальнику вдається зекономити 5–10 тисяч доларів на сумі довгострокового кредиту до 100 тисяч.

Є й інший напрямок, більш відомий як «чорне брокерство». «Серед недоліків кредитного брокериджа треба назвати випадки шахрайства, які найчастіше відмічалися у споживчому кредитуванні. Про них не згадують ані брокери, ані банки», — каже голова правління «Родовід Банку» Денис Горбуненко.

Чорні брокери не гребують підробкою документів — довідок про доходи, паспортів тощо. А найбільш сприятливими для кредитних афер вважаються експрес-кредити. Втім, «ліві» папери іноді використовуються і при більших позиках.

На думку Геннадія Поліщука, користуватися послугами шахраїв сьогодні не вигідно, особливо, якщо маєш власний бізнес і розраховуєш на добру перспективу. Адже підмочену репутацію потім не висушити. Законним шляхом діяти безпечніше та вигідніше.

Як заробляють кредитні брокери

Деякі брокери пропонують за мінімальну платню провести лише попередній аналіз. Тобто визначити два-три банки з оптимальними пропозиціями. Якщо клієнтові цього замало, він замовляє детальнішу інформацію.
Взагалі, вартість послуг брокера залежить від виду кредитування. При іпотечній позиці з клієнта візьмуть 0,5–5 % суми кредиту, у випадку автокредитування — до 7 %. Аналіз банків при споживчому кредитуванні може коштувати до 20 %. Розмір винагороди залежить від часу, затраченого на пошук оптимального варіанту, та «проблемності» клієнта. Наприклад, позичальнику з недостатнім рівнем доходів чи поганою кредитною історією доведеться бути щедрішим.
Окрім того, деякі банки пропонують кредитним брокерам комісійні. Від них ніхто не відмовляється. Зазвичай це один відсоток від тіла кредиту. Стандартний підхід, який прийнято в усьому світі, — це коли брокерська фірма працює з десятками банків, не цурається відсотків, утім, дуже цінує власну репутацію і тому намагається працювати об’єктивно та не заангажовано.
За даними консалтингового центру «Кредит-Експрес» та «Молодіжної ліги розвитку підприємництва»

Кредити вигідніші від оренди

Вінниця знаходиться серед українських міст–лідерів зі зростання обсягів комерційної іпотеки. При середньостатистичному збільшенні цього сегменту в центральному регіоні України на 25 %, міські показники складають 38–40 %. Як вважають ріелтори, така динаміка пов’язана з надто високою орендною платою у торгових центрах. Тому підприємцям вигідніше взяти кредит на придбання квартири на першому поверсі та вивести її з житлового фонду.
Оренда комерційної нерухомості за минулий рік в середньому по Вінниці зросла на 15 %, а до кінця 2008 року очікується збільшення ще на 10 %. Натомість, ставки по банківських кредитах до кінця року збільшаться у гривні на 1–2,5 % річних, а в іноземній валюті — на 1–1,5 %.
Джерело: Асоціація фахівців із нерухомості міста Вінниці

Говорить експерт

Петро Верзун, директор ТзОВ «Консалтинг і адвокасі», Луцьк:
Кредитний консалтинг у Луцьку досі не поширений, тому говорити про довіру до нього ще рано. Особисто я знаю лише одну фірму у місті, яка позиціонує себе як кредитний брокер. Але із задоволенням скористався би кваліфікованою порадою таких спеціалістів.
При такій кількості банків, які нині працюють Україні, отримати інформацію про особливості всіх кредитних послуг в одному місці — це шалена економія часу та нервів. Крім того, брокери мали би розповідати і про «підводні камені» кредитування. Бо банкіри розповідають підприємцям лише про кредитні ставки, але ж є інші платежі — комісія, страхування тощо. Тому порада професійного кредитного брокера має бути актуальною.


Услуги в сфере недвижимости

(разместить свою визитку)

Александр
АН "Астория Люкс"
Киев
067 5072296
073 5072296
POSITIVE
Минимум сложностей - максимум возможностей
Днепр
050 5728107
096 5961393
050 6289684
096 3326871
ALEX
Киев
098 3442923
Реко.Інвест
Киев
067 5032208
050 4627302
097 3273385
Гебель Виталий
Киев
097 3279754
099 5435566
Олександр Григорович
Киев
095 1730747
067 4021139
СOMMERCIALPROPERTY
Елена Ус
Комплекс услуг при покупке продаже офисов, торгово-развлекательной и производственно-складской …
Харьков
67 9756611