АГЕНТ.ua Недвижимость. Новости рынка недвижимости. Каталог-рейтинг сайтовАГЕНТ.ua Недвижимость. Новости рынка недвижимости. Каталог-рейтинг сайтов  
Архив публикаций
←    ноябрь 2018    →
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 
Последние новости


Недвижимость. Статьи о рынке недвижимости.

Життя в оренду

ЛIГАБiзнесIнформ

Вибір квартир у столиці, виставлених для оренди, доволі великий. Бази оголошень що називається "розпухли". Проте "зручні" й недорогі, особливо "одинички" нарозхват. Як раціонально винайняти житло в столиці та що по чім на київському ринку нерухомості, цікавилися кореспонденти "Хрещатика".

Ціна столичного життя

У зв’язку із закриттям офісу компанії в обласному центрі України технічному фахівцеві Валентину довелося перевестися до Києва, щоб не залишитися без роботи. Житлове питання у столиці вирішив доволі швидко. За кілька днів Валентин знайшов квартирку в Святошинському районі за 2500 грн на місяць. Не без допомоги ріелтора. "Я розглядав варіанти і по 2200 грн, але оселятися в захаращеному старими меблями помешканні не хотілося", - розповів він.

А ось Ганні після закінчення вишу ледве вдалося перебратися з гуртожитку в квартиру. Пошуки її затяглися на три місяці. На сайті прямих операцій варіантів не так уже й багато. А хотілося заощадити, не платити комісії брокерові. Результат - "двійка" на двох із подругою у Солом’янському районі за 2 тисячі гривень з кожної. А зарплата ледве до трьох дотягує. "Дорого навіть для тих, хто працює у пристойній фірмі, та і розв’язка транспортна не дуже зручна, - кажуть дівчата, - надія на підвищення окладу з часом".

Оренда житла в Києві у доларах протягом трьох останніх місяців подешевшала на 36 % - до $ 323 на місяць. Ціни переважають гривневі, які, на думку фахівців, за рік також трохи "просіли".

Улітку явно відчувалося зростання дисбалансу між цінами попиту і пропозиції. Багато господарів намагалися підвищити ціни, орендарі ж, у котрих істотно знизилися доходи, прагли знайти житло такої ж якості, але дешевше чи за ту саму ціну - краще. Якщо власники не могли об’єктивно оцінити перспектив і не погоджувалися поступатися, то лишалися без квартирантів. З початком кризи орендарі зацікавилися передмістям і містами-супутниками Києва, але до осені цей інтерес істотно послабшав. Люди переконалися, що різниця у платі за житло не покриває втрати часу і транспортних витрат. Тому восени найважливішим критерієм вибору квартири стала добра транспортна розв’язка.

"Хтось не зміг домовитися з господарем про зниження ціни, в когось зменшилися заробітки, ось люди і переїжджають до дешевших квартир, які коштують до 3000 гривень на місяць, - каже ріелтор Тамара Бикова, - клієнт став перебірливий, а база оновлюється дуже швидко. Складно задовольнити запит". Наприкінці року ринок оренди був стабільним. У складі пропозиції помітно зросла частка квартир з ремонтом. Орендодавці поліпшували житлові умови (освіжили стіни, придбали нову техніку), щоб здати помешкання дорожче. Проте в потенційних квартиронаймачів був великий вибір, багато хто хотів мати за ті самі гроші свіжий ремонт, доброякісні меблі та побутову техніку, тому здати дорожче виходить не завжди. Інша річ, що оновлення квартири допомагає зробити це швидше.

"Традиційно ж на новорічно-різдвяні свята і попит, і пропозиція завмирають, кількість операцій зменшується удвічі, - аналізує ситуацію начальник відділу оренди столичної ріелторської компанії Ольга Перковська, - активність прокидається після 15 січня. Вартість оренди квартир економ-класу знизилася неcуттєво - на 7 відсотків протягом півроку, а ось елітного житла на 40 відсотків".

Заощадити можна на околицях

У грудні орендні ставки істотно не змінилися. У центральних районах житло економ-класу коштує 3000-5000 грн, ціна переважно залежить від площі квартири та її стану. Трохи далі від центру ситуація дещо інакша. Нижній ціновий діапазон становить 2200 грн, верхній - трохи не дотягує до 4000 грн за однокімнатні, 3000-4300 грн за двокімнатні та 3500-5500 грн за трикімнатні. Вартість змінюється, головним чином за рахунок віддаленості від метро і наявності транспортної розв’язки. Розподіл квартир економ-класу за рівнем комфортності змінився. Винайм помешкання "в житловому стані" коштує від 2500 грн; "хороший економ-варіант" - від 3000 грн. У базі практично немає варіантів, що їх ріелтори класифікували б як дешеві.

Згідно зі статистичними даними, в грудні найбільше пропозицій бізнес-класу було в Дарницькому (20,2 %) і Шевченківському (15,2 %) районах. Попит переважно мали Голосіївський, Оболонський і Печерський райони. "Одинички" там пропонували від 4000 до 8000 грн, а "двійки" - від 6000 до 12000 грн.

Офіс удома

Криза позначилася на орендних ставках і комерційних площ. Компанії, пригнічені зменшенням замовлень і зниженням доходів, ущільнюють свої офіси, переїжджають із центру на околиці чи в промзони. Маленькі фірми облаштовують офіси у звичайних квартирах. Тим часом відсутність клієнтів підштовхує власників площ іти на різні поступки - зниження ціни, розрахунок у національній валюті.

Сьогодні винайняти приміщення у столиці можна за $ 15-55 / 1 м2, залежно від класу. Квартири під офіс коштують 90-250 грн / 1 м2 на місяць ($ 11-32 за курсом НБУ). У 2008 році ціна починалася з $ 20 / 1 м2. Тобто в доларах оренда квартир під офіс стала доступнішою майже удвічі.

Захисти себе сам

За словами фахівців, через значне зростання попиту на дешеві квартири дедалі більшає випадків шахрайства. Щоб звести нанівець можливість опинитися надворі, ріелтори пропонують потенційним квартиронаймачам дотримувати кількох правил. Перед заселенням орендареві варто провести експертну оцінку вартості меблів і устаткування у помешканні, що обійдеться у 500-600 грн. Цей документ знадобиться, якщо квартиронаймач щось "поламає".

Ще одна порада орендареві: обов’язково в договорі про винайм житла максимально прописувати всі свої кроки. Наприклад, варто зафіксувати плату щонайменше на півроку, після чого її можна буде переглянути. До цього документа зазвичай додається спеціальна відомість, у якій власник розписується за отримання коштів.

Довідка "Хрещатика"

"Хрещатик" визначив кілька правил, які допоможуть спокійно жити в орендованій квартирі:

1. Шукати квартиру ліпше через знайомих або агенції з нерухомості, які демонструють реальні варіанти і ретельно перевіряють документи господаря. Для цього потрібно побувати в офісі агенції.

2. Якщо житло винаймаєте без посередника, перевірте в господаря документи на квартиру і паспорт. Варто попросити ще один документ, крім паспорта, що посвідчує особу продавця. Платити за житло потрібно тільки під розписку.

3. Обов’язково складати договір найму і акт прийому-передачі квартири. В документі варто вказати свої і господареві паспортні дані. У предметі договору зафіксувати характеристики помешкання (адреса, площа), вказати щомісячну вартість оренди, час, протягом якого орендар не має права її міняти, всіх застав і передоплат, прописати кількість відвідин господарем квартири.

4. Обговорити і зафіксувати в документі всі важливі моменти (оплата міжміських розмов, комунальних послуг, хто ремонтуватиме сантехніку та інше).

Для укладення договору оренди потрібні такі документи:

свій паспорт;

свідоцтво про державну реєстрацію права власності на квартиру;

довідка про відсутність заборгованості з комунальних платежів і за послуги телефонного зв’язку;

також у договорі вказують показники лічильника електроенергії на момент заселення наймача.


Услуги в сфере недвижимости

(разместить свою визитку)

Ольга
АН"Светлица"
Киев
044 2331329
044 2295300
063 8413636
096 3114240
Віктор Бондар
Сертифікований фахівець "Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України" (АФНУ), діючий член КМВ …
Гребенки
38067 8885483
Гебель Виталий
Киев
097 3279754
099 5435566
Александр
АН "Астория Люкс"
Киев
067 5072296
073 5072296
Физическое лицо
Андрей
Представитель собственника
Запорожье
066 1528618
Геннадий
Киев
050 4450448
«EVEREST REALTY LTD»
Все операции с коммерческой недвижимостью в г.Киеве. Управление и развитие недвижимости. Бесплатные …
Киев
067 4036387