АГЕНТ.ua Недвижимость. Новости рынка недвижимости. Каталог-рейтинг сайтовАГЕНТ.ua Недвижимость. Новости рынка недвижимости. Каталог-рейтинг сайтов  
Архив публикаций
←    октябрь 2018    →
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
Последние новости


Недвижимость. Статьи о рынке недвижимости.

Земля: народ і партія єдині

Недвижимость Киева

Те, що кількість землі в межах Києва і довкола нього катастрофічно зменшується, схоже, вже доконаний факт. Нібито можна зрозуміти в цих умовах столичну владу, яка бере і в один момент кладе край роздачі земельних ділянок під забудову. Але як зрозуміти те, чому ділиться на шматки і роздається Пуща-Водиця.

Пояснення може бути лише одне, і, напевно, воно не із природоохоронної і не із рекреаційної сфери (як здається на перший погляд). Радше зі сфери політичної... Здається, земля під ногами нинішніх її представників захиталася — от і доводиться жити за відомим принципом: «Після нас хоч потоп».

Саме так випадає характеризувати ситуацію з унікальним природним куточком, який напередодні виборів буквально розійшовся по руках. У Пущі лишилося трохи більше половини землі, однак, як зауважує дехто із фахівців, розійдеться вона буквально найближчим часом — надто вже ласий шматок! Одним із пунктів своїх сесійних рішень Київрада дозволила новим землекористувачам провести «знесення зелених насаджень», тобто лісу на 230 га. І це з 242,82 га, виділених Київрадою в приватну власність й у довгострокову оренду на 49 років, як записано в рішенні, «за рахунок земель запасу житлової й громадської забудови й 29,98 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення». Крім того, другим рішенням громадянам було виділено, відповідно, 61,15 га й 28,22 га, а третім — 214 га й 1,44 га.

Добре, що хоч будинкові відпочинку щось перепало: Київрада передала йому в постійне користування нові ділянки. А може, його потреби, які мали задовольнити депутати, і спровокували таке зухвале і, сказати б по правді наплювацьке ставлення до столичного і національного багатства. Та й що означають ті 33,3 га, що їх отримав у червні цього року санаторій «Пуща-Водиця» у порівнянні з кількома сотнями тих, які нині з легкої руки молодших братів, депутатів Київради, роздають братам старшим, депутатам Верховної Ради.

Перед ухваленням рішення про виділення земельних ділянок громадянам у Пущі-Водиці Київрада ухвалила ще одне рішення — про порядок оприлюднення рішень Київради з майнових і земельних питань. У ньому, зокрема, передбачається, що подібні рішення, які містять відомості про фізичних осіб, оприлюднюються й надаються для ознайомлення іншим суб’єктам за наявності попередньої згоди згаданих фізичних осіб й у випадках, прямо передбачених законами України. Зняття, тиражування й поширення копій із зазначених рішень, а також їхніх проектів депутатами Київради та іншими посадовими особами має здійснюватися з дотриманням вимог конфіденційності.

Щоправда, серед усіх присутніх у залі на Хрещатику знайшовся-таки один безсрібник. Депутат Київради Віктор Іванченко так і заявив, мовляв, неоприлюдення списку громадян, яким надані земельні ділянки, зумовлені тим, що «там будуть імена й прізвища, знайомі всім».

А проте, хоча він і зажадав, щоб проект рішення Київради про виділення земельних ділянок громадянам у Пущі-Водиці був поставлений на поіменне голосування, цю пропозицію підтримали лише 7 депутатів Київради з 72, які були присутні на засіданні.

Тим часом кількість нових власників вражає. Йдеться майже про дві сотні осіб! До того ж площа більшості ділянок становить пересічно до гектару. Були, звичайно, і наділи по кілька десятків соток, проте, як зауважує депутат Борис Безпалий, до списків тих, хто отримав землю, їхніх власників внесено швидше для конспірації — щоби на них можна було послатися: мовляв, ті самі «слуги народу» отримали землю на рівних правах із іншими киянами. От тільки киян тих можна, певно, порахувати на пальцях однієї, щонайбільше двох рук. Решту киянами можна назвати лише вельми умовно. Як зауважують фахівці, жоден із них не міг перебувати у черзі на отримання земельної ділянки: серед новоспечених власників Пущі-Водиці — і харків’янин Гавриш, і закарпатець Шуфрич, і донеччанка Богатирьова. А ще є у списку, що називається, заїжджі гості: голова Черкаської облдержадміністрації Вадим Льошенко із 1,1 га та Полтавський міський голова Анатолій Кукоба з 1,18 га. Крім того, наділи під «дачки» отримали непересічні люди з найближчого оточення Президента. Так, найбільшим столичним землевласником став міністр транспорту Георгій Кирпа, який на пару з донькою отримав майже 8,5 (!) га землі. Йому в потилицю дихає координатор покійної парламентської більшості і довірена особа Януковича Степан Гавриш: його шматочок сягає 6,2 га. На майже 6 га «приріс» капітал представника Кучми в парламенті Олександра Задорожного. Заступник голови СБУ Володимир Сацюк отримав свої 5,1 га. Заслуги перед киянами Нестора Шуфрича Київрада оцінила у 3,2 га. Керівник донецької фракції «Регіони України» Раїса Богатирьова задовольнилася 1,8 га. Аграрниця Катерина Ващук взяла 0,97 га, а її донька Тетяна — 0,9 га.

І це при тому, що на кожного киянина припадає усього 10 соток міської землі. А от наші спритники, не маючи жодного права на цю землю, ще й творчо підійшли до норми закону. Приватизували і справді лише по 10 соток, крім цього, по 12 соток взяли під городи, а по сотці — під гаражі. Решту (від одного до шести гектарів) було взято у довгострокову оренду на 49 років. За оренду, втім, також не заплатили по-людськи. Так, у депутата від «Нашої України» Миколи Томенка, який першим викрив земельну аферу, є інформація, що курортну землю було орендовано за смішними цінами, якщо 100-150 гривень за гектар на рік можна вважати якоюсь платою.

Дивно повівся у цій ситуації столичний мер, який досі різко висловлювався проти розбазарювання київських земель, погрожував контролем, дбав — хоча б позірно — про екологію, що її уособлювала зелена зона довкола міста. Нічого подібного — більше того, пішов у наступ: заявив, що рішення сесії про передання понад 200 га земель у Пущі-Водиці під будівництво приватних дач і будинків відповідає новому Земельному кодексу і Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності». «Рішення сесії Київради щодо закріплення територій, які ще з давніх радянських часів були закріплені за санаторними будинками і будинками відпочинку, що в старих документах скрізь зазначалися як землі Кабінету Міністрів, вступить у дію лише після того, як його буде погоджено з Міністерством екології і Комітетом земельних ресурсів»,— повідомив пан Омельченко. При цьому мер чомусь нічого не сказав про ті кілька десятків тисяч киян, які досі землі не отримали. Як, до речі, й про ті міцні юридичні заслони, що їх доводиться долати бажаючим, так що до кінця доходять самі вибрані. Щоправда, наші «вибрані» навіть їх не долали: здається, земля дісталась їм у вигляді подарунка. Цікаво, за що? Може, за участь у політреформі, про що кілька місяців тому згадував аграрник Валентин Савицький? Хоча якщо зайдуть зміни в політичній еліті, то можна буде, певно, обійтись і без неї... Тим більше, що останне, образно кажучи, рубає гілку, на якій сама і сидить. Тільки так можна розцінювати вже геть свіже рішення VIII сесії Київради XXIV скликання від 17 листопада, яким на додачу до вищезазначених земель було передано ще 378 га. Чи можна уявити більше блюзнірство, коли доленосні для столичної екології рішення приймаються 66 голосами депутатів з 72 присутніх та ще й у розділі «Різне». І знову-таки, ці землі попередньо були виключені з категорії земель запасу рекреаційного призначення. Найгірше, що на цьому історія, судячи з усього, не закінчиться...


КОМЕНТАРІ З ПРИВОДУ

Борис Безпалий, народний депутат, фракція «Наша Україна»:

— Йдеться про продовження розбазарювання київських земель, і це вже не перший подібний «транш». Такі дії викликають у мене як у киянина щонайменше обурення. Ще в минулому скликанні Верховної Ради я з групою депутатів вносив на розгляд законопроект, за яким цінні ділянки під забудову в межах Києва необхідно було б розбивати по 10 соток й продавати за немалі гроші на аукціоні. А виручені гроші нехай би йшли на відшкодування знецінених коштів киян. Вийшла б непогана сума. Але питання в іншому: такі землі, як у Пущі-Водиці, взагалі не можна зачіпати! Сьогодні кияни мають знати, що відбувається у їхньому місті: за останні два роки у столиці зник десяток парків. Приміром, четверта частина парку, що на Нивках, стане майданчиком, де зведуть елітарний будинок. Таким чином знищуються легені міста.

Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру:

— Останнім часом в Україні спостерігається справжній бум незаконного чи напівзаконного відведення заповідних об’єктів, лісів і парків під дачі «сильним світу цього». Приклад тому — Донецький, Ялтинський та Київський ботанічні сади, київська заповідна ділянка у Феофанії. З великими перешкодами захисникам природи вдалося відборонити від забудови заказник «Жуків Острів». Зараз під загрозою опинилась інша чудова ділянка — Пуща-Водиця. На мою думку, ця вакханалія є наслідком блюзнірського ставлення перших осіб держави до заповідників своєї країни.


Услуги в сфере недвижимости

(разместить свою визитку)

СOMMERCIALPROPERTY
Елена Ус
Комплекс услуг при покупке продаже офисов, торгово-развлекательной и производственно-складской …
Харьков
67 9756611
Геннадий
Киев
050 4450448
Александр
АН "Астория Люкс"
Киев
067 5072296
073 5072296
Наталья Борисовна
Ведущий специалист агентства недвижимости Альянс-Брок
Киев
097 5361111
050 8451111
Наталья
Киев
095 1849995
068 9924022
Эдуард
СПІЛКА ФАХІВЦІВ З НЕРУХОМОГО МАЙНА УКРАЇНИ. Сертифікат - 060ф. Купля-продажа недвижимости, ввод в эксплуатацию …
Киев
050 3302291
067 1108409
Физическое лицо
Андрей
Представитель собственника
Запорожье
066 1528618