АГЕНТ.ua Недвижимость. Новости рынка недвижимости. Каталог-рейтинг сайтовАГЕНТ.ua Недвижимость. Новости рынка недвижимости. Каталог-рейтинг сайтов  
Архив публикаций
←    ноябрь 2018    →
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 
Последние новости


Недвижимость. Статьи о рынке недвижимости.

Моя іпотека (безцінний луцький досвід) - 1

АГЕНТ.ua

Це був кінець... У нашій сім’ї, яка час від часу мешкала «на перекладних», увірвався терпець, коли господиня найманої нами квартири в черговий раз підняла орендну плату. Цього разу стрибок був справді суттєвим, бо сума підскочила одразу на 40 доларів. Побачивши ж мої широко розкриті очі господиня дала зрозуміти, що і це не межа.

Слухати інших - забудь

Про іпотеку ми з чоловіком подумували вже давно – треба віддати належне телевізійній та зовнішній рекламі, яка наперебій твердила, про «тільки у нас», «найнижчі відсотки» та «легко як раз, два, три». Спершу у нас ще жевріли рештки надій на «молодіжку» – Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Але коли фонд пригальмував свою діяльність, зрозуміли, що доки чекатимемо від держави манни небесної, одного прекрасного дня досягнемо 35-річного рубежу і все – компенсації нам не бачити, як і власної квартири. Стримували й інші гальма – громадська думка. Цей фактор, чи не найбільш дієвий при нашій ментальності, перекреслював усі рожеві мрії і оптимістичні плани. Тож першим кроком до майбутньої квартири стало саме відкидання будь-чийого життєвого досвіду і дружніх порад.

Усі починають з оголошень

Кроком другим став такий собі моніторинг. Ні, не іпотечних процентних ставок у різних банках (цим згодом зайнявся чоловік), а перш за все луцьких квартир. Щочетверга ми скуповували усі луцькі рекламні видання і ядучо-рожевим маркером обводила ймовірні варіанти. Оскільки сума першого внеску, який на ту пору вимагали всі банки, у нас вимальовувалася непристойно мала, пріоритет ціни ставав на перше місце, а вже район, площа, кількість кімнат, поверх та стан квартири безнадійно плівся на останніх позиціях.
Початок щотижневого перелопачування оголошень припав на цьогорічну весну, у рамки поставлених нами цінових меж ще сяк-так вписувалися двокімнатні середнячки. Та ми й далі не втрачали надії знайти «той самий» варіант (я наївно вірила, що обов’язково десь на нас чекає терміново від’їжджаючий за кордон продавець або старенька бабуся, яка продає свою трикімнатну хрущовку без ремонту за ціною однокімнатної малосімейки) ціни на квартири безупинно росли. І вже до початку літа наші попередні варіанти з «двієчками» підскочили настільки, що в поставлені цінові рамки вписувалися хіба «критичні» варіанти – або двокімнатні з частковими зручностями, або ж узагалі однокімнатні.

Безвихідь
Оскільки ми сім’я однодітна, причому дитя вже переступило свій 10-річний рубіж, варіант «одинички» нам категорично не підходив. А на пристойну «двієчку» жоден кредит нас би не врятував, хіба безвідсотковий. Приречено опустивши руки, ми вирішили, що краще вже й далі смиренно платити за оренду найманої нами хрущовки, аніж прирікати нашу сім’ю на суцільні морально-матеріальні незручності.

Вихід знайдено!
Ми, але не я. Затявшись не по-дитячому, я змінила русло пошуку в бік недорогих будинків (чи то пак старих хат) у передмісті. Чоловік був категорично проти таких варіантів – перспектива щоденного добирання до міста на роботу та ще, чого доброго, якоїсь присадибної господарки його категорично не влаштовувала. Але я мовчки йшла далі.

Газетний Шерлок Холмс
До речі, поділюся досвідом вирахування в газеті цін на квартири. Ціну в оголошенні зазвичай вказують тільки агентства нерухомості, приватні ж продавці неохоче називають вартість квартири навіть по телефону. Для того ж, аби почути, що ціна на ту чи іншу квартиру перевищує вашу ставку як мінімум відсотків на 20, зовсім не обов’язково їхати на зустріч. У цьому разі краще зіграти в «знайди 3 спільні риси». За вказаними в оголошенні параметрами квартири (площа – загальна, житлова і кухні, вулиця чи район, а ще краще щось дуже індивідуальне на кшталт «у кухні електроплита «Індезіт» або «вбудована прихожа горіхового кольору») можна вичислити квартиру, продажем якої паралельно займається і агентство, і сам власник.

Наш варіант!
Саме таким, вирахуваним шляхом пошуку подібностей, і виявився варіант квартири у передмісті. Ключовим став пароль «частковий євроремонт» (ми ще тоді жартували – частково євро, частково – що?). Причому підійшла нам не тільки ціна 27 000 у.о. (на ту пору стільки ж коштувала поганенька «двієчка» або пристойна «одиничка» в Луцьку), а й категорія житла. У селищі в кількох кілометрах від Луцька продавалася 3-кімнатна квартира загальною площею 65 кв.м міського типу та ще й поліпшеного планування.
Відчувши, що це «наш» варіант, ми міцно вхопилися за нього, а відповідно за господарів квартири, запевнивши, що беремо квартиру і вже готові дати завдаток. Вдома, коли почали детальний «розбір польотів», відновлюючи в пам’яті вже майже рідні стіни, квартира подобалася нам все більше і більше. Одразу поясню, що називалося тим самим частковим євроремонтом: у квартирі були два метало пластикових вікна (два інших відповідно були дерев’яними) і побілені «Сніжкою» рівненькі стелі. Решта ж – шпалери, кахлі в кухні та санвузлі, сантехніка і столярка – були цілком вітчизняними, тобто потребували якщо не негайної, то принаймні найближчої заміни. Але це нас абсолютно не лякало. Єдиним недоліком квартири ми вважали перший поверх. Все решта ж видавалося просто ідеальним.

Ідеально!!!
Нам подобалися окремі кімнати: чималенька вітальна, досить пристойна спальня і компактна дитяча. З вітальні вихід на балкон, зі спальні на лоджію. Особисто мене тішила кухня. Після «хрущовочної» коробочки, в квартирі, яку ми винаймали, ця кухня видалася мені просто велетенською. І справді, у господарів там вільно помістилися і чималий кухонний гарнітур, і холодильник, і великий стіл, і м’який куточок, і ще залишалося місце. Біля кухні була невеличка комірчина, де можна переховувати всіляке мало використовуване домашнє начиння…
Чоловік перебив мої дизайнерські проекти щодо «нашої нової квартири» на найцікавішому місці – я саме приміряла до спальні нові штори.

Крах ілюзій?
Просто під час його другої зустрічі з господарями виявилося, що облюбована нами квартира перебуває в заставі у кредитній спілці під чималу суму в доларах. Тобто, аби квартира стала нашою, нам потрібно було пройти ряд нестандартних процедур і, що головне, не дати себе ошукати...

Але про це – наступного разу.


Оксана СВІТЛИЧКО
expres-neruhomist.com.ua


Услуги в сфере недвижимости

(разместить свою визитку)

Физическое лицо
Андрей
Представитель собственника
Запорожье
066 1528618
Реко.Інвест
Киев
067 5032208
050 4627302
097 3273385
Гебель Виталий
Киев
097 3279754
099 5435566
Геннадий
Киев
050 4450448
Эдуард
СПІЛКА ФАХІВЦІВ З НЕРУХОМОГО МАЙНА УКРАЇНИ. Сертифікат - 060ф. Купля-продажа недвижимости, ввод в эксплуатацию …
Киев
050 3302291
067 1108409
ALEX
Киев
098 3442923
СOMMERCIALPROPERTY
Елена Ус
Комплекс услуг при покупке продаже офисов, торгово-развлекательной и производственно-складской …
Харьков
67 9756611